Kinų medicina ir terapija

Kinų medicina ir terapija

Kas yra medicina? Medicina [lot.] – mokslinių žinių ir praktinių priemonių, skirtų žmogaus sveikatai ir darbingumui saugoti bei stiprinti, gyvenimui ilginti, ligoms pažinti ir gydyti, sistema. Kitaip tariant, tai yra susistemintos mokslinės žinios bei praktinės priemonės. Jei trūksta nors vieno iš šių elementų (sistema, mokslas, praktika), negalime kalbėti apie mediciną.

medicine symbol
Asklepijo lazda - vakarų medicinos simbolis
Hieroglifas, žymintis tradicinę kinų mediciną

Tradicinė kinų medicina – iš kartos į kartą perduodamų, ne visada eksperimentais patvirtintų filosofinių (religinių), mokslinių žinių ir praktinių priemonių, skirtų žmogaus sveikatai ir darbingumui saugoti bei stiprinti, gyvenimui ilginti, ligoms pažinti ir gydyti, sistema. 

Praktikos susijusios su žmogaus sveikata  ir ligų gydymo metodai  atsirado prieš daugiau nei tris tūkstančius metų. Tradicija teigia, kad žmogus ima sirgti tuomet, kuomet nežino kaip gyventi ir kaip džiaugtis gyvenimu, kuomet praranda ryšį su visata. Šis ryšys šiandien – tai santykis su pačiu savimi, santykis su kitais, santykis su gamta. 

Tradicinė kinų medicina – labai išsivystęs ir visą apimantis gydymo metodas, kurio esmė yra gydyti visą žmogų, o ne atskirą ligą. Tradicinėje kinų medicinoje dažniausiai gydoma vaistažolėmis, akupunktūra, akupresūra, masažais, moksibustija (moksa terapija), taurių terapija, vaizdinių terapija ir visceraline terapija.

Šiandieninėje Kinijoje senoji arba tradicinė kinų medicina naudojama greta Vakarų medicinos. O vien tik tradicine kinų medicina pasitiki ir šiandien ja gydosi vienas penktadalis pasaulio gyventojų.