Blog’as

Informacija žmonėms besivalantiems kepenis.

Prie viso šio proceso rekomenduojama įtraukti ilgus pasivaikščiojimus gamtoj, sugeriant per akis pavasarinę žalią spalvą. Tai taip pat valo kepenis.
Praktikas gamtoje – klausantis čiurlenančio upelio, paukščių balsų, įsileidžiant į save saulės šviesą.

Galima daryti 1 valymą.
Galima – kaskadą, kas 2-3 savaites, viso 4 kepenų valymus.
Per 4 kartus išvalomos visos 4 kepenų dalys.

DĖMESIO!!!
Valant tokiu būdu, žmogus turi būti pasišventęs tam.
Tarp valymų ir po valymo bent 2-3 savaites maitintis sveikai 🙂

Procesui reikės:
• magnio sulfato- karčiosios druskos (epsom salt) 50 g ( jei nerasite eilinėse vaistinėse, tai tikrai yra Universitetinėje vaistinėje ir Gedimino pr. budinčioj vaistinėj)
• 100- 150 g extra virgin alyvuogių aliejaus
• žaliųjų citrinų, kad išspaustume 100- 150g sulčių (gali būti ir paprastos citrinos ar greipfrutai)
• šildyklės, geriausia guminė, būna daugiafunkcinės – ir šildyklė, ir pakeitus antgalį, klizma 🙂

Proceso eiga.
Savaitę iki pasirinktos kepenų valymo datos nebevalgom gyvulinės kilmės maisto, pieno produktų, kiaušinių, cukraus, miltinių gaminių. Taip pat kepto, bei riebaus.
Geriausia – pirmoj dienos pusėj vaisiai, antroje – daržovės žalios, garintos, troškintos.
Spauskite ir gerkite šviežias obuolių sultis. Iš pakelių arba kaitintos netinka!!!
Tokiu būdu atmirks ir išsivalys žarnynas.

• Valymo dieną atidėkite visus sunkius, stresinius darbus kitai savaitei. Nedirbkite sunkaus fizinio darbo.
• Nuo 14 h nieko nebevalgyti, dar geriau nuo 12 h.
• Maistas- vaisiai, salotos, daržovės.
• 18 h išgerti beveik pilną stiklinę (180-190 ml) virinto nešalto vandens su 1 v.š. karčios druskos. Prieš geriant gerai išmaišyti, kad druska nenusėstų ant dugno. Jei gerti bus kartu – galite įlašinti šiek tiek laimo ar greipfrutų sulčių.
• Ant dešinio šono, kepenų srityje uždėti šildyklę ( labai patogu chalatas su diržu, kuris prilaiko šildyklę reikiamoj vietoj). Kas nori gali pagulėt karštoj vonioj.
• 20 h išgerti antrą stiklinę vandens su karčiąja druska.
• 21:30 h išsispauskit 100-150 ml laimo (arba citrinų) sulčių ir atskirai įsipilkit tiek pat nerafinuotio alyvuogių aliejaus. Įsitaisykit patogiai ir pradėkit mažais gurkšneliais gerti aliejų ir sultis. Iš pradžių 2-3 gurkšniai aliejaus ir iš karto 2-3 gurkšniai sulčių Padarius 10- 15 min pertrauką vėl kartoti gėrimą. Ir taip kol pabaigsit abi stiklines. Jei nepriimtina gerti vieną aliejų, galit sumaišyti kartu ir taip gurkšnoti. Man labiau patinka gerti atskirai, nes tada citrinų sultys greičiau nuplauna aliejaus skonį ir riebumą. Gėrimas gali trukti apie 1- 2 valandas, čia individualiai. Šildyklę nuimkit.
• Viską išgėrus iškart gulkit į lovą. Lengvai pamasažuokit kepenų plotą įsivaizduojant kaip atsipalaiduoja visi latakai, kvėpuojant vizualizuokit nukreiptą ugninį srautą į kepenis.
• Ryte, jei atsikelsit anksti 6-7 h, išgerkit dar vieną stiklinę karčiosios druskos.
• Ryte turėtumėt bent keletą kartų išsituštint, turėtų išeiti akmenukai, kurie paprastai plūduriuoja paviršiuje. Jei nepavyko išsituštinti, geriausia pasistatykit klizmą, jei ne- apie 8-9 val vėl išgerti karčios druskos.
• Gerti virintą vandenį arba obuolių sultis skiestas vandeniu. Apie 12 val galima pusryčiauti. Jauskit ko prašosi organizmas. Aišku tai turi būti lengvas maistas – vaisiai, daržovės, košės (geriausiai bolivinė balanda). Pora dienų maitinkitės be gyvulinio maisto ( be pieniškų, be kiaušinių) be cukraus ir miltinių patiekalų.
• Visą dieną skirkite poilsiui, būkit grynam ore, medituokit.

Klauskite, asmeniškai, jei kas neaišku.
Sėkmės 🙂

Pagal kinų mediciną, pavasaris – kepenų metas. Šiuo laiku jos aktyviausios. 
 
Pavasarį vitaminų atsargos organizme būna išsekusios, sumažėjęs atsparumas įvairioms infekcijoms, nėra energijos, menkiausias fizinis darbas reikalauja kur kas daugiau jėgų. Ypač vargsta sergantieji lėtinėmis ligomis, kurios paūmėja prieš orų kaitą. Tačiau žmogaus kūne yra daug ląstelių, kurios nuolat atsinaujina, o šia savybe pasižyminčios kepenys veikia kaip energijos šaltinis. Kepenys gamina tulžį, jei jos kokybė yra gera, gerai dirba kepenys, vadinasi, ir kasa tvarkingai gamins fermentus, taigi, ir virškinimas bus geras.
 
Kepenys – svarbiausia organizmo laboratorija, kuri jautriai reaguoja į vidinius ir išorinius pokyčius. Jei viskas gerai, kepenys nesiunčia jokių signalų, nėra tokio simptomo kaip kepenų skausmas. Jei šis organas veiks puikiai, gerai dirbs ir virškinimo sistema. Neretai būna ir taip – žmogus skundžiasi sąnarių skausmu, mano, kad dėl to kalti pakitimai kremzlėse, kauluose ar sausgyslėse. Jis kaltina artėjančią senatvę, bet nesusimąsto, kad dėl to gali būti kaltos silpnos kepenys, kurios susijusios su raumenų ir griaučių sistema, nes ją stimuliuoja.
Nėra tokio organo, kuris nepajustų prasto kepenų darbo. Jos lemia ir kraujo rodiklius, vadinasi, veikia širdies bei kraujagyslių darbą. Jei kepenys prastos, bus prasta kraujotaka. Sutrikus šio organo veiklai, kentės kasa, blužnis.
 
Antsvoris irgi yra ženklas, kad kepenys nesusidoroja su joms tenkančiu krūviu.
 
Kinų medicina pripažįsta, kad kepenys yra širdies motina. Jei ima streikuoti širdis, būtina skirti dėmesį ir kepenims. Jei su amžiumi silpnėja inkstų veikla, tai taip pat atsiliepia kepenims, kurios irgi silpsta.
 
Išbėrimai taip pat gali būti susiję su sutrikusia kepenų veikla, nes oda yra savotiškas kepenų veidrodis.
Net pigmentinės dėmės, apie kurias mes galvojame, kad tai senatvės ženklas, gali nieko bendro neturėti su amžiumi. Kai kas sako, kad tai senėjimo ženklas… Tiesiog reikia kur kas didesnį dėmesį skirti kepenų sveikatai, taip pat ir virškinimui.
Kaip natūraliai stiprinti kepenis?
 
Pirmiausia tai – fizinis aktyvumas.
 
Antra – gebėjimas atleisti ir nekaupti savyje pykčio. Žmonės neturi pavydėti vieni kitiems, nesijausti nuskriausti, nemylimi.
Mylinčiam žmogui nieko netrūksta, jis nejaučia pykčio. Tokiu atveju, jo tulžis bus gera, normaliai veiks kepenys, vadinasi, į kraują pateks medžiagos, kurios skatina smegenų veiklą, gerą nuotaiką, nebus ir virškinimo sutrikimų, vidurių užkietėjimo ar pilvo pūtimo.
Būtent pyktis mus žlugdo, nes nesugebame susitvarkyti su mintimis ir emocijomis. Tuomet tirštėja tulžis, blogėja kraujo rodikliai, kemšasi kraujagyslės.
 
Trečia – augalai.
Unikalus augalas – tikrasis MARGAINIS, tradiciškai vartojamas daugelio negalavimų atvejais, įskaitant ir virškinimo sistemos bei kepenų funkcijos sutrikimus. Jis naudojamas esant įvairioms kepenų problemoms, taip pat kraujui valyti. Pagrindiniai augalo ingredientai yra izomerinis flavonolignanų mišinys, kurių svarbiausias yra silimarinas. Silimarinas ir (arba) silibininas veikia ląstelių atsistatymą ir regeneraciją, trukdo susidaryti miomoms gimdoje, yra puikus preparatas endometrozės (gimdos gleivinės uždegimų), mastopatijos, kiaušidžių policistozės (ovuliacijos, menstruacijų sutrikimai …) profilaktikai.
 
Tikrojo margainio ekstraktas skatina hepatocitų regeneraciją, pasižymi kepenų ląsteles saugančiu (tausojančiu), uždegimą slopinančiu poveikiu. Jis stabilizuoja membranas, apsaugodamas kepenų ląsteles nuo kenksmingų metabolitų.
 
Daugkartiniai tyrimai patvirtino, kad silimarinas saugo kepenis nuo toksinių medžiagų poveikio, sumažina kepenų uždegiminius procesus, apsaugo kepenų ląsteles nuo suirimo.
 
Margainio vartojimas.
Stikline karšto vandens užpilti vieną arbatinį šaukštelį sėklų. Užpilą vartoti kelis kartus per dieną. Arba sumaišyti su medumi maltas margainio sėklas ir valgyti po šaukštelį kas dieną.
 
Rekomenduojama vartoti ilgesnį laiką – 6-12mėn.
 
Daugiau informacijos apie kepenų valymą ir kitus sveikatinimosi metodus galite rasti prisijungę prie FB grupės IŠKROVOS DIENA .
bamba

Žmonės laiko bambą nereikalingu gumbeliu ir mano, kad maitinasi per burną.

Netiesa… begalinis gyvybingumas slypi bambos srity. Mumyse snaudžia koncentracijos taškai. Dauguma žmonių net neįsivaizduoja, kad sutelkdami dėmesį į juos, sužadintų savo gyvybines jėgas, išsigydytų negalavimus, išplėstų sąmonę ir nuramintų protą.

Viena iš tokių vietų yra bambos srityje. Sukoncentravę į ją dėmesį, pajusite plūstant galingą jėgą (gal būt ne iškarto, reikės šiek tiek kantrybės, savidisciplinos ir laiko).

Meditacijos eiga.

Atsisėdate patogiai, stuburas tiesus, rankos sudėtos ant bambos. Užsimerkiate ir dėmesį nukreipiate į bambos sritį. Taip visiškai atsipalaidavę sėdite, kiekvieną sykį meditacijos laiką vis ilgindami iki 1valandos.
Praktikuojant būna slenksčiai. Kai norisi atsimerkti, judėti, krutėti, kasytis, viską mesti ir panašiai. Pasistenkite giliai kvėpuoti, neatsimerkinėti ir nejudėti. Jeigu tai pavyksta, jūs peržiangiate slenkstį ir jūsų meditacijų lygmuo pakyla. Taip jūs galite išsėdėti vis ramiau ir ilgiau kad ir 2-3 valandas. Kūnas atsipalaiduoja, mintys nustoja varginusios, žmogus panyra į meditacinę būseną.

P.s.
Rankas reikia uždėti taip, kad delno centras būtų ant bambos. Moterų dedama pirma dešinė ant viršaus kairė ranka, vyrų – atvirkščiai.

Net ir sportininkų 😁
Pilvo raumenys turi būti stiprūs, bet nespazmuoti, neįtempti. Jeigu pilve yra sukietėjimų, paspaudus jaučiamas skausmas, tai reiškia, jog nedelsiant reikia jį atstatyti. To paties reikalauja ir dujos, pilvo pūtimas, bei kiti nemalonūs reiškiniai. Jeigu žmogaus nugaros raumenys normalūs ir sveikas pilvas, net brandaus amžiaus žmogaus figūra išlieka liekna – be išsikišusio paburkusio pilvo. 
 
Tai gi, įdedu video, kaip sau padėti. Užteks pirmojo pratimo, kur iškvepiamas oras ir įtraukiamas pilvas į save. 
 
Darant kiekvieną rytą, bent po 10 kartų ant tuščio skrandžio arba išgėrus stiklinę šilto vandens, greitai pajusite rezultatą. Susireguliuos virškinimas, tuštinimasis, sumažės pilvas, išstumsite iš pilvo šaltį, moterims susireguliuos mėnesinės, vyrams padidės potencija, atsiras daugiau energijos 🙂
 
Jeigu reikia pradinio postūmio – užsukit pas mane diagnostikai 😉
Rašykite asmenine žinute per fb – Loreta Tiagun.
Na, jis nebūtinai turi būti toks kaip šiose foto, tiesiog suradau interneto tyruose du gražius pilvus. Bet sutvarkius pilvo veiklą, jūs tikrai galite turėti plokščią pilvą, net ir intensyviai nesportuojant 🙂 😉 
 
Pilvas gali būti kietas, skausmingas, išsipūtęs ar neveiklus nuo įvairių priežasčių. Pilvo srityje yra aibė nervų rezginių bei mazgų, o mokslininkai net kalba apie “pilvo smegenis”, kuriomis, matyt, kai kurie žmonės galvoja. Emocijos “įsirašo” pilve. Jos tiesiog nesąmoningai nurijamos. Tai sukelia vidaus organų problemas, nugaros ir galvos skausmus.
 
Ką daryti?
 
Pradėkite rytą nuo lengvo pilvo paglostymo, paspaudymo ir pamasažavimo atsibudus, dar gulint lovoje. Pradžia dešiniame šone po šonkauliais, einant po truputį ratu pagal laikrodžio rodyklę. Jeigu kažkur jaučiate skauduliukus, išmasažuokite juos. PILVAS TURI BŪTI MINKŠTAS IR NESKAUSMINGAS! Po to tualeto reikalai. Šilto vandens stiklinė ir pratimai pilvui, kuriuos įdėjau ir aprašiau, kitame blog’o įraše.
 
Rekomenduojama nevalgyti, tol kol neišsituštinote. Tai rodo, užsikimšusį žarnyną, kuris kenkia jūsų organizmo veiklai, savijautai. Išvalykit jį. Būdų yra įvairių – diena tik su trintais vaisiais ir daržovėm, tik šviežiai spaustomis sultimis (tik nepadauginkit), šaukštelis jūros druskos į šilto vandens stiklinę, klizma.
 
Mano patirty tikrai yra buvę atvejų, kai pilvas, nuo streso (čia nekalbu apie patologijas, kurias reikia gydyti kitais metodais) toks kietas ir skausmingas, kad žmogus pats jau nebegali susitvarkyti.
Jeigu kartais prireikia postūmio, kad pradėti, ar išjudinti skaudulius, kreipkitės į visceralinės terapijos specialistus.
Japonijos ir Kinijos kultūrose, priešingai nei pas mus Vakaruose, žmogaus centru yra laikoma ne širdis, o pilvas, japoniškai vadinamas hara (腹).
 
Pilvas yra laikomas ne tik žmogaus kūno centru, bet ir jo sielos centru, kur yra saugoma asmenybės tikroji dvasia ir yra sukencuontruota didžiulė energija.
 
Dėl tikėjimo, kad pilve yra saugoma gyvybinė energija, žiemą daug senyvo amžiaus žmonių užsideda pilvo juostą haramaki (腹巻き) – kad pilvas nesušaltų. Jei mes čia kalbame, pykstame ar juokiamės iš širdies, japonai tą daro iš pilvo. Būtent dėl to, siekiant pilvą apsaugoti, egzistuoja “8/10 pilvo” idėja, sakanti, kad valgant reikėtų pripildyti tik 80% pilvo. Kvėpavimas iš pilvo (kai kvėpuojant juda tik pilvas, o ne krūtinė) taip pat naudojamas medituojant – toks kvėpavimo metodas yra ypač atpalaiduojantis.
 
Šaltiniai: