Moksos terapija

Moksos terapija

Kas yra akupunktūra, jau žino beveik kiekvienas, tačiau apie vieną jos rūšių – moksą – dar mažai kas yra girdėję. Pats terminas akupunktūra paprastai suprantamas ne visai tiksliai. Kinų kalboje šį žodį sudaro du hieroglifai, kurių vienas reiškia „adatos”, o kitas – „šildymas”, tad pažodžiui reikėtų versti „gydymas adatomis ir/arba šildymu“.

Moksa arba “prideginimas” – tai  vienas iš Rytų medicinos metodų, kurio metu akupunktūrinis (trigeninis) taškas veikiamas termiškai. Poveikis – priešskausminis, priešuždegiminis, bendras stiprinantis. Ši technika palengvina gijimą, aktyvina kraujotaką ir stimuliuoja či” tekėjimą, palaiko bendrą sveikatą. Pelyno vaistažolė  (lot. artemesia vulgaris) tradiciškai naudojama terapijai jau tūkstančius metų žinoma visoje Azijoje.

Yra du Moksos tipai –  tiesioginis ir netiesioginis. Netiesioginio kontakto metu yra uždegamas ir smilkomas moksa cigaras. Jis keletą minučių laikomas šalia gydomos vietos. Kitas būdas yra naudoti akupunktūrines adatas. Adata statoma į akupunktūrinį (trigerinį) tašką, o adatos galas įvyniojamas į moksa ir uždegamas, sukuriant šiluminį efektą taške ir aplinkui. Pasiekus norimą efektą, adata su moksa pašalinama. Tiesioginis moksa metodas, kai ant akupunktūrinio (trigerinio) taško viršaus uždedamas nedidelis kūgio formos moksa kiekis ir deginamas. Galima laukti kol moksa visiškai sudegs arba pašalinti vaistažoles kiek anksčiau. Paprastai pacientai jaučia malonią šilumą.  

Dėl terapijos ir konsultacijų teirautis asmeniškai +370 655 53707

Moksa tarapija