Hidrolatai

Optimized-hydrolat-shutterstock_503421337

Hidrolatai

Kas yra hidrolatai? Jei labai paprastai – tai yra natūralūs vandenys, kurie surenkami distiliuojant augalus, siekiant išgauti jų eterinius aliejus. Pavyzdžiui, norint išgauti levandų eterinį aliejų, garai praleidžiami per levandų augalinę medžiagą. Kaitinamas garas ir švelnus slėgis sukelia aktyvių medžiagų išsiskyrimą į garą. Tada garai teka per kondensatorių, kuris juos atvėsina ir vėl paverčia skystu pavidalu – susidaro eterinio aliejaus ir vandens mišinys.

Kai kurios iš augalų išsiskiriančios medžiagos yra netirpios vandenyje ir atstumia vandenį, todėl susidaro aliejaus sluoksnis, žinomas kaip „eterinis aliejus“. Vandenyje tirpios medžiagos ištirpsta ir taip susidaro hidrolatas arba hidrozolis.

Be vandenyje tirpių augalų ekstraktų, hidrolatuose taip pat yra nedidelis kiekis eterinio aliejaus. Todėl hidrolatas savo poveikiu primena gryną eterinį aliejų, tačiau yra daug švelnesnis, nes yra natūraliai atskiestas vandeniu.

Atkreipkite dėmesį, kad grynas hidrolatas nebūtinai kvepės kaip to paties augalo eterinis aliejus dėl skirtingų cheminių sudedamųjų dalių. Kai kurie iš hidrolatų gali iš viso neturėti jokio kvapo.