Čigongas

Čigongas

Kas yra Čigongas arba Cigūnas?

Džong Juan Čigongas arba Cigūnas (angl. qigong, qi gong, chi kung, chi gung) – tai senovės Kinijos pratimų bei meditacijų sistema. Jai daugiau nei 7000 metų. Čigongas – tai energijos naudojimo menas, ypač gerinantis savijautą, ugdantis vidinę galią, treniruojantis protą, padedantis pasiekti dvasinę pilnatvę. Tai savęs pažinimo kelias. 

Kas yra Či?

Kinų kalboje čigongas yra žymimas dviem heroglifais: “či” ir “gong”. Europos kalbose šie hieroglifai analogų neturi.

Paprastai “či” verčiama, kaip “energija”, tačiau hieroglifo reikšmė gerokai skiriasia nuo tos, kurią žmonės linkę suteikti “energijos” sąvokai. Kinų “či” koncepcija yra itin plati ir gili.  Didysis kinų hieroglifų žodynas šią sąvoką aiškina kone trisdešimčia reikšmių: dujos, dujų pavidalo medžiaga, oras, atmosfera, oro sąlygos, klimatas, rūkas, dvasios jėga, galia, energija, gyvybinė organizmo jėga ir kt.

Či” (qi) – tai energija, kuri leidžia mums vaikščioti, kalbėti, dirbti, žaisti ir atlikti gyvenime galybę reikalingų veiksmų. “Či” gauname iš oro ir iš maisto. “Či” yra visur, bet praktikuojant Čigongą, mes išmokstame ja pasipildyti, kai mums jos trūksta. Čigongo neįmanoma išmokti iš knygų, tik praktikuojant sukaupiama energija ir ateina žinojimas. 

“Gong” – tai veiksmas, darbas, kurį reikia atlikti, norint išmokti valdyti “či” energiją. Tam reikalingas laikas bei pastangos.

Taigi išvertus čigongas – menas naudoti “či” energiją. Ją gauti iš aplinkos, perkeisti, spinduliuoti. Platesne prasme – menas palaikyti savo sveikatą. Tai mokslas, filosofija, mąstymo būdas, energijos ir informacijos mainai su aplinkiniu pasauliu ir Visata.

Istorija

Džong Juan – Kinijos vidurio lyguma, geografinis vietovės pavadinimas. Kadaise taip vadinosi ir provincija Senovės Kinijoje prie Huangės upės, dar vadinamos Geltonąja dėl savo vandenų spalvos. Būtent ši vietovė laikoma kinų tautos ir kultūros lopšiu. Manoma, kad būtent ten, kalnų vietovėse gimė Džong Juan čigongo sistema, tik sunku pasakyti kaip ir kada. Yra tik žinoma, jog sistema jau egzistavo prieš daugiau nei 7000 metų ir yra senesnė už visas žinomas pasaulio religijas ir kitas čigongo kryptis. 

Dar visai neseniai čigongo praktika buvo laikoma slapta. Egzistavo daugybė įvairiausių mokyklų: šeimose, vienuolynose, speficiniuose visuomenės klanuose… Labai lėtai šimtus metų pavieniai mokymų elementai keliavo iš vienos mokyklos į kitą, pynėsi ir asimiliavosi. XX a. viduryje čigongo tyrėjai metodus suskirstė į kelias pagrindines kryptis, tačiau pati technika ilgą laiką buvo laikoma paslaptyje. 

Šis kinų sveikatinimosi ir psichotreningo menas ilgą laiką nerado kelio į Vakarų pasaulį.  XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje pasiekė Europą ir Ameriką, o XIX a. metodai, žinomi, kaip akupunktūra ir adatų refleksoterapija atsirado Rusijoje. Nuo 1957 m. tuometinėje SSRS sistemiškai pradėti tyrinėti kai kurie kinų medicinos metodai, kai iš Kinijos grįžo grupė ten apmokytų tarybinių mokslininkų. Tada Maskvoje, Leningrade, Kiejeve, Kazanėje ir Gorkyje atsirado pirmieji gydymo centrai. 

Džong Juan Čigongas išliko nepriklausomas nuo religijų, nepaisant savo senovinių šaknų ir gali būti priskiriamas mokslinei krypčiai. Čia nėra kalbos apie  tai, kad kada nors, ateityje, jūs kažką “gausite” ar jums kažkas bus “suteikta”. Jūs viską galite gauti tik vieninteliu keliu – stropiai praktikuodami ir tik jūsų asmeninių pastangų ir įdėto triūso dėka. 

Per pastaruosius tris dešimtmečius čigongas įrodė savo efektyvumą ir paplito po visą pasaulį. Buvo įkurta Pasaulinė medicininio čigongo akademinė bendrija, kasmet rengianti tarptautines konferencijas. 

Kam skirta?

Kiekvienas renkasi tą sveikatinimo ir tobulėjimo sistemą, kuri jam atrodo tinkamiausia. Dažnai pasirinkimą nulemia ne tik pati sistema, o jos esmės ir priemonių pateikimas t.y. metodika.  Džong Juan čigongą atstovauja meistras Siu Mingtangas – aukščiausio lygio profesionalas, turintis Dievo dovaną mokyti, diagnozuoti ir gydyti, taip pat asmenynė, apdovanota ypatingomis žmogiškosiomis savybėmis.

Galbūt jūs jau esate skaitę ar praktikavę kitas sistemas. Bet čia atrasite filosofinę koncepciją, apibrėžiančią žmogaus, kaip biologinės būtybės raidos ir brandos kelią. Ryšį su Žeme ir Kosmosu, sužinosite pagrindinius savireguliacijos ir bendravimo su aplinka principus. Tai metodas, leidžiantis “užkurti” kūno sveikatingumo variklį, atskleisti rezervus. Tai instrumentas, leidžiantis išmokti “remontuotis”, atsikratyti ligų, plačiau suvokti pasaulį, atrasti laimę – būties laimę, bendravimo laimę, tarpusavio supratimo laimę, sąmoningo Kelio pasirinkimo laimę, tiesiog Laimę. 

Čia viskas, ką sužinosite, įgysite, uždirbsite, liks su jumis amžiams. Jei ryšitės žengti šiuo keliu, išvysite, koks iš tiesų yra mūsų pasaulis, kokie esate jūs patys. Tereikia panorėti ir pasistengti. Tai gal verta? Pamėginkite!

meditacija, gera savijauta
Pagerėja savijauta
energijos atstatymas
Atstatoma energija
imuniteto stiprinimas
Sustiprinamas imunitetas
emociju balansas
Balansuojamos emocijos
protas ir intuicija
Lavinama intuicija
gyvenimo trukme
Ilgėja gyvenimo trukmė